Urządzenie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie. Rodzic chcący sprawić swojemu dziecku radość stwarzając mu prywatną, komfortową przestrzeń musi zdawać sobie sprawę z tego, że nastolatek nie jest już małym dzieckiem, a co za tym idzie, odczuwa coraz większą potrzebę odrębności i prywatności. Z tego właśnie powodu bardzo łatwo wpaść w pułapkę spełniania własnych oczekiwań, które mogą nie pokrywać się z potrzebami i preferencjami dojrzewającego dziecka. Przy tego typu przedsięwzięciach należy również pamiętać, że o ile wystrój wnętrza można stosunkowo łatwo zmienić, o tyle inwestycje takie jak łóżko do pokoju młodzieżowego powinno się starannie zaplanować, tak by zakupione meble posłużyły pociesze przynajmniej przez kilka najbliższych lat.
Krok 1: Przestrzeń do nauki i wypoczynku
Pokój nastolatka nie służy już tylko do snu i beztroskiej zabawy. To także miejsce relaksu i rozwijania zainteresowań, dlatego ważne jest, by młody człowiek miał duży wpływ na to, jak zagospodarowana zostanie przestrzeń w jego pokoju. Ważną kwestią jest zapewnienie mu odpowiednich warunków do nauki oraz wypoczynku. Pokój powinien być wyposażony w wygodne biurko, ergonomiczne krzesło oraz półki na książki i materiały szkolne. Warto pamiętać również o dobrym oświetleniu, aby zapewnić nastolatkowi optymalny poziom komfortu pracy. W celach rekreacyjnych poza miejscem na sprzęt elektroniczny można również pomyśleć o dodatkowym asortymencie takim jak np. hamak. Młodzieżowy pokój powinien również mieć tyle miejsca, by dziecko mogło w nim w miarę swobodnie przyjmować rówieśników. W tym celu można zdecydować się na łóżko piętrowe dla nastolatków lub łóżko rozkładane, które zapewni młodej osobie wygodny sen, jednocześnie zajmując minimalną przestrzeń w ciągu dnia. Pomysłem wartym rozważenia mogą być także szafki wiszące oraz pufy.
W naszym sklepie znajdziesz zarówno łóżka piętrowe, jak i rozkładane – zobacz ofertę!
Krok 2: Łóżko do pokoju młodzieżowego
Łóżko jest centralnym elementem każdego pokoju nastolatka. Dlatego warto zadbać o to, aby było ono wygodne, funkcjonalne i utrzymane w stylistyce niebędącej w sprzeczności z gustem dziecka. Meble nastolatka nie powinny być raczej utrzymane w infantylnej stylistyce, dlatego wartym rozważenia wyborem jest np. drewniane łóżko do pokoju młodzieżowego w stylu skandynawskim, które dzięki minimalistycznej formie pasuje wizualnie do niemal każdego wnętrza. Mebel powinien być także wyposażony w wygodny, elastyczny materac najlepiej o właściwościach hipoalergicznych oraz dodatkowe szuflady na pościel i rzeczy osobiste, które nastolatek chce mieć zawsze pod ręką.
Łóżko Stars to jedna z naszych propozycji wyposażenia pokoju nastolatka – kliknij tutaj i sprawdź szczegóły!
Krok 3: Kolorystyka, motywy i dekoracje
Plakaty ulubionych zespołów, obrazy, fotografie czy inne ozdoby są dla nastolatków ważnym elementem ich tożsamości, dlatego wybór odpowiednich dekoracji zależeć powinien wyłącznie od gustu młodego lokatora. Warto pamiętać o tym, że preferencje estetyczne u młodego człowieka potrafią zmieniać się bardzo szybko, dlatego, jeśli nastolatek nie ma z góry określonych wymagań, w tej kwestii bezpiecznym rozwiązaniem może okazać się postawienie na uniwersalne wzory i stonowaną kolorystykę, by pozostawić sobie furtkę do wprowadzenia łatwych modyfikacji w przyszłości. Meble takie jak szafki, biurko czy łóżko do pokoju młodzieżowego także w miarę możliwości powinny być utrzymane w neutralnych kolorach lub posiadać swoją naturalną barwę.
Jesteśmy przekonani, że w ofercie PaDrew znajduje się asortyment, który zadowoli zarówno rodziców, jak i ich nastoletnie pociechy, wspólnie pozwalając im stworzyć wymarzony młodzieżowy pokój. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami!